Az idei év harmadik negyedévétől megvásárolhatók lesznek a Lexus Ls típusú autonóm autói. Az önvezető járművek piacán úttörőnek számító Lexusnak mostanra sikerült olyan autókat megalkotnia, melyek gond nélkül képesek felhajtani a sztrádára, valamint előzésre és besorolásra is képesek. A Lexus (Toyota) járművei a tokiói olimpián debütálnak majd, ahogy arra a korábbi bejelentések alapján számítani is lehetett. A csúcsautók későbbi sorsát…
Olvass tovább!Kategória: Technika-Tudomány
Japán tudósok szappanbuborékkal szállítottak pollent a gyümölcsfákra
A méhek számának globális csökkenése miatt kutatnak régóta a beporzás alternatív útjai után. Most japán kutatók buborékágyúból fújták ki a finom gömböcskéket, melyek 95 százalékban sikeresen porozták be a körtefák virágait. A beporzás sok gyümölcs- és zöldségféle termesztésének alapja, ezért a kutatók többféle módszert megvizsgáltak már. Amikor drónok közvetlenül szórtak pollent a növényekre, az eljárás közben károsították a virágokat, noha…
Olvass tovább!Lékó Eszter: Robotok és vendégmunkások, mint mentőöv
Egy 2018-ban közétett ranglista szerint a robotika élén Dél- Korea áll, őt követi Svédország, Szingapúr, Németország, Svájc és a hatodik helyet Japán foglalja el. 2017-ben még csak a hetedik helyen állt, de úgy látszik, hogy egyre feljebb lépked a ranglétrán. Újabb és újabb robotok jelennek meg Japánban. Ilyen például Paro, a robot fóka mely segít megelőzni a depresszió kialakulását.…
Olvass tovább!Nakiri japán kés készítése 📺
Another Japanese Chef’s knife! This shape is inspired by Nakiri knives typical Japanese-style vegetable knife but with a western full tang construction and a general utility bevel geometry. The steel is 02 high carbon. Handle is made of ebony and teak (or oak, not sure) both aged well by a luthier and white vulcanized fiber liners. The pins are all…
Olvass tovább!Lékó Eszter: A közlekedés jövője
Manapság a Maglev-vonatok nagyon népszerűek. A mágneses lebegtetés és hajtás elve, ami a német származású Hermann Kemper nevéhez köthető, már 1934-ben ismert volt. Az 1960-as évektől pedig Németország, Amerika és Japán azt kutatta, hogy hol és hogyan lehetne ezt alkalmazni. A válasz egyszerű: közlekedés! A mágnes vonatok csak annyiban különböznek a hagyományos vonatoktól, hogy ezek a pálya felett lebegnek,…
Olvass tovább!Japán titkos fegyvere HD 📺
Amerikaiak a tenger mélyén rátaláltak a japánok titkos fegyverére, amelyet a II. világháborúban elszenvedett vereség után maguk a japánok süllyesztettek el a tengeren, hogy ne kerüljön az ellenség kezére. A titkos fegyver nem más, mint egy tengeralattjáróra szerelt repülőgép. Tengeralattjáróról indítható repülőgépre eddig nem volt példa. A japánok a repülőt a hajó csőformájú testébe tolták. Ehhez a szárnyakat a japán…
Olvass tovább!Fukusima Dai Icsi
március 11-én a japán fősziget, Honsú észak-keleti partjainál 9-es erősségű földrengés történt, amit hatalmas szökőár követett. A természeti katasztrófa során megsérült a fukusimai atomerőmű, és elkezdődött a nukleáris rémálom. Március 12-én helyi idő szerint 15 óra 36 perckor nagyerejű kémiai robbanás történt a Fukusima Dai Icsi (Fukusima I) atomerőmű 1-es reaktorcsarnokában, majd március 14-én hétfőn reggel a 3-asban is. A…
Olvass tovább!Az űrszemét csökkentésére fából készítenek műholdat Japánban
A világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni Japánban a Kiotói Egyetem tudósai egy helyi céggel az űrszemét csökkentése céljából. 2023-ban akarják útjára indítani a különleges űreszközt – adta hírül a BBC News. A Sumitomo Forestry nevű vállalat közölte, hogy kutatásokat kezdett annak kiderítésére, miként nő a fa és miként használható a faanyag a világűrben. Az egyetem szakembereivel együttműködve először…
Olvass tovább!Megérkeztek a Hayabusa-2 által gyűjtött aszteroida-kőzetminták
„Tökéletes állapotban” érkezett meg a japán Hayabusa-2 űrszonda által gyűjtött aszteroida-kőzetmintákat tartalmazó kapszula. A Ryugu aszteroidáról gyűjtött kőzeteket tartalmazó szállítóeszköz – helyi idő szerint – szombat este ért földet a dél-ausztráliai Woomera közelében – számolt be róla a BBC hírportálja. A Hayabusa-2 aszteroida-kutató űrszondát 2014- ben indították útjára azzal a céllal, hogy mintákat gyűjtsön és hazajuttassa a Földre. 2018-ban közelítette meg…
Olvass tovább!Japán tudósok szappanbuborékkal szállítottak pollent a gyümölcsfákra
A méhek számának globális csökkenése miatt kutatnak régóta a beporzás alternatív útjai után. Most japán kutatók buborékágyúból fújták ki a finom gömböcskéket, melyek 95 százalékban sikeresen porozták be a körtefák virágait. A beporzás sok gyümölcs- és zöldségféle termesztésének alapja, ezért a kutatók többféle módszert megvizsgáltak már. Amikor drónok közvetlenül szórtak pollent a növényekre, az eljárás közben károsították a virágokat, noha…
Olvass tovább!