Több halálos kimenetelű verés után döntött így a japán országgyűlés.
A japán országgyűlés törvénymódosítással tiltotta meg a szülőknek és más, kiskorúakat nevelőknek, hogy testileg fenyítsék a gyerekeket, miután több halálos kimenetelű gyerekverés volt az országban – írja a Japan Times.
Régen Japánban is, mint sok más országban létezett az összetartó család, melyenek élén a családfő állott. Itt elfogadott gyereknevelési módszer volt a testi fenyítés. Ám a II. világháború után e téren sokat változott a nézet. A háborúvesztes ország sok technikai megoldást és szokást átvett a győztes Amerikától. Ez utóbbiak egyike volt a gyerekverés tabuja. Ezt a japán szülők úgy értelmezték, hogy a csemetéik nevelését át kell engedniük az iskolának, amelynek viszont a tananyag tanítás a feladata, nem a morális és etikai felkészítést. A nevelést nem kapott, fenyítésről nem tartó, gátlástalan gyerekek endegetlenségük mellett nem ritkán a szüleikre is rátá,adtak, sőt, az is megesett, hogy valamelyik felmenőjüket megölték. Nem csoda hát, hogy javíthatatlan gyerekek szülei türelmük fogytán, mint végső eszközhöz, visszatérnek a veréshez. Ám itt is akadt, aki nem tartott mértéket. Például a közelmúltban az egyik apa, aki arról értesült, hogy a gyermeke panaszt tett ellene, agyonverte a kislányát.
Ilyen háttérrel született meg a gyerekverést tiltó törvény. Egy másik törvény módosítása a gyermekjóléti szolgálatnak nagyobb hatalmat ad, hogy közbelépjen, amikor bántalmazásról van szó.
Bár büntetést nem határoztak meg, a törvény egyértelműen tiltja a fizikai fenyítést.
Kobayashi
Inter Japán Magazin